MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Madde 1) Taraflar

SATICI:

CRUSH Fine Jewelry

Adres: Musalla Mah. 1016 sok. No:2/9/A Çeşme Marina – İZMİR

Telefon: 0232 712 94 00

E-Posta adresi: info@crushfinejewelry.com

TÜKETİCİ (ALICI):

Ad:

Adres:

Telefon:

E-Posta adresi:

Madde 2) Konu

İşbu sözleşme, www.crushfinejewelry.com. internet sitesinden aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünü sipariş veren Alıcı ile bu internet sitesinin sahibi olan Satıcı arasındaki karşılıklı hak ve yükümlülükleri 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince düzenlenmiştir.

Madde 3) Ürün ve Sipariş Bilgileri

Ürünün adı:

Ürünün adeti:

Ürünün KDV dahil fiyatı:

Teslimat ulaşım fiyatı:

Ödeme Şekli:

Madde 4) Fatura ve Teslimat Bilgileri

Fatura Adresi:

Faturadaki Unvan:

Teslimat Adresi:

Teslim Edilecek Kişi:

Madde 5) Genel Şartlar

1- 18 yaşından küçük kişiler www.crushfinejewelry.com internet sitesinden alışveriş yapamazlar. Alıcı, bu sözleşmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, 18 yaşından büyük olduğunu kabul ve teyit etmiş olur.

2- Satıcı, www.crushfinejewelry.com internet sitesinde oluşabilecek dizgi ve sistem hatalarından kaynaklanan fiyat ve içerik hatalarından sorumlu değildir. Satıcı, fiyatı hatalı gösterilen siparişleri iptal etme hakkını saklı tutar.

3- Alıcı, www.crushfinejewelry.com’dan alışveriş yaptığında, bunun kişisel kullanım amaçlı bir alışveriş olduğunu, yeniden satış amaçlı olmadığını kabul etmiş olur.

4- Alıcı bu sözleşmeyi elektronik ortamda onaylayarak teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce, Satıcı tarafından Alıcı’ya verilmesi gereken adres, telefon, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dahil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olduğunu kabul etmiş olmaktadır.

5- Ürün bedeli herhangi bir nedenle ödenmez ya da banka kayıtlarında iptal edilirse, Satıcı ürünün teslim edilmesi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

6- Banka havalesi ya da EFT yoluyla verilen siparişlerin, Satıcı tarafından işleme alınma tarihi, siparişin verildiği tarih değil, ödemenin, Satıcı’nın banka hesaplarına ulaştığının görüldüğü tarihtir. Alıcı, banka havalesi ya da EFT yoluyla verdiği siparişlerde, 1 hafta içinde ödemeyi gerçekleştirmediği durumda Satıcı’nın siparişi iptal edeceğini kabul eder.

7- Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde, ürünün tesliminden sonra, Tüketici’ye ait kredi kartının, Tüketici’nin rızası dışında yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeniyle, banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini Satıcı’ya ödememesi halinde, Alıcı’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde Satıcı’ya gönderilmesi zorunludur.

8- Sözleşme konusu her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile ALICI’ nın yerleşim yeri uzaklığına bağlı olarak internet sitesindeki ön bilgiler kısmında belirtilen süre zarfında ALICI veya ALICI’nın gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürünün ALICI’ya teslim edilememesi durumunda, ALICI’nın sözleşmeyi feshetme hakkı saklıdır. Haklı bir sebebe dayanmak şartıyla Satıcı, ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan, Tüketiciye eşit kalite ve fiyatta ürün önererek tedarik edebilir.

9- SATICI, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.

10- SATICI, sipariş konusu ürün veya hizmetin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması halinde sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremezse, bu durumu, öğrendiği tarihten itibaren 3 gün içinde yazılı olarak tüketiciye bildireceğini, 14 günlük süre içinde toplam bedeli ALICI’ya iade edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

11- Sanal mağazadan satın alınan ürünleri teslim aldığındığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde iade edilebilir. Bu hakkın kullanılabilmesi için, cayma kararının Crush Fine Jewelry ye14 günlük bu süre zarfında bildirilmesi ve ürünün cayma hakkı kullanılamayacak ürünler kapsamında olmaması gerekmektedir.Alıcı ya da 3. kişi, ürün iadesiyle birlikte, kendisine gönderilen fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyalleri, eksiksiz olarak Satıcı’ya göndermekle yükümlüdür. Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin KDV’si ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez. İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren Alıcı’dan kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma, hasar ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren Alıcı’ya aittir. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 14 gün içinde ürün bedeli Alıcı’ya iade edilir.

12- Alıcı, sipariş verdiği ürün kargo firmasına teslim edilene kadar iptal hakkına sahiptir. İptal hakkının kullanılması için bu süre içinde Satıcı’ya www.crushfinejewelry.com sitesinde belirtilen iletişim formu veya e-posta ile bildirimde bulunulması ve ürünlerin Cayma ve İptal Hakkının Kullanılamayacağı Ürünler başlıklı 6. madde kapsamında olmaması gerekmektedir. Bildirimin onaylanmasını takip eden 14 gün içinde ürün bedeli Tüketici’ye iade edilir. ALICI tarafından siparişin iptal edilmesi halinde ALICI’nın nakit ile yaptığı ödemelerde, ürün tutarı 14 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. ALICI’nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerde ise, ürün tutarı, siparişin ALICI tarafından iptal edilmesinden sonra 14 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. ALICI, SATICI tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasına ilişkin ortalama sürecin 2 ile 3 haftayı bulabileceğini, bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI’nın hesaplarına yansıması halinin tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI, olası gecikmeler için SATICI’yı sorumlu tutamayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

13- ALICI, Sözleşme konusu ürünün ALICI veya ALICI’nın gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının yetkisiz kişilerce haksız kullanılması sonucunda sözleşme konusu ürün bedelinin ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından SATICI’ya ödenmemesi halinde, ALICI Sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

14- SATICININ, ALICI tarafından siteye kayıt formunda belirtilen veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adresi, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgileri üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla ALICI’ya ulaşma hakkı bulunmaktadır. ALICI, işbu sözleşmeyi kabul etmekle SATICI’nın kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan etmektedir.

15- ALICI, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra mal/hizmetin özenle korunması borcu, ALICI’ya aittir. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Fatura iade edilmelidir.

16- SATICI’ya ait internet sitesinin üzerinden, SATICI’nın kendi kontrolünde olmayan ve/veya başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve/veya işlettiği başka web sitelerine ve/veya başka içeriklere link verilebilir. Bu linkler ALICI’ya yönlenme kolaylığı sağlamak amacıyla konmuş olup herhangi bir web sitesini veya o siteyi işleten kişiyi desteklememekte ve Link verilen web sitesinin içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir garanti niteliği taşımamaktadır.

Madde 6) Cayma ve İptal Hakkının Kullanılamayacağı Ürünler

1- Alıcının özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz.

2- Alıcının bir yurtdışı teslimat adresi beyan etmesi neticesinde Türkiye Gümrük Sahası dışındaki bir adrese teslim edilen ürünler iade kapsamı dışındadır.

3- Yüzük siparişlerinde cayma hakkı bulunmamaktadır. (Bununla birlikte, yüzük ölçüsü kişiye özel olarak hazırlandığı için yapılan cayma taleplerinde %15 tutarında kesinti yapılarak iade alınmaktadır.) (İçine yazı yazılmış evlilik alyanslarında cayma hakkı kullanılmamaktadır.)

4- ALICI’nın isteğiyle, internet sitesinde sunulan maden renginden farklı bir renkte üretim yapılan, ,ya da internet sitesinde sunulan, kolye ve bileklik boyu dışında verilen özel ölçülerde üretilen ürünler cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamına girer.Ürünün ALICI’ya tesliminden sonra, ALICI’nın isteği doğrultusunda yapılan yüzük ölçüsü, kolye, bileklik boyu ve modelindeki değişiklikler gibi işlem yapılan ürünler cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamına girer.

5- ETİKETİ ZEDELENMİŞ, ÇIKARILMIŞ ürünler cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamına girer.

6 -Online Mağazamızdan satın almış olduğunuz ürünleri sadece online mağazamızdan değiştirebilir ve iade edebilirsiniz.

Madde 7) İade, Değişim ve Tamiratlar

İade, değişim ve tamiratlar için ürünlerinizi kargo ile aşağıdaki adrese gönderiniz;

İsim: Sanal Mağaza / CRUSH

Telefon: 0532 426 59 43

Adres: 926 sok no: 14 kemeraltı konak İZMİR adresine kargo ile gönderebilirsiniz.

Madde 8) Temerrüd hali ve hukuki sonuçları

ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder:

Madde 9) Yetkili Mahkemeler

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile İzmir Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda Alıcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

Madde 10) Yürürlük

ALICI, Site üzerinden verdiği siparişe ait ödemeyi gerçekleştirdiğinde işbu sözleşmenin tüm şartlarını kabul etmiş sayılır. SATICI, siparişin gerçekleşmesi öncesinde işbu sözleşmenin sitede ALICI tarafından okunup kabul edildiğine dair onay alacak şekilde gerekli yazılımsal düzenlemeleri yapmakla yükümlüdür. Burada belirtilen tüm şartlar sadece online satın alınan ürünler için geçerlidir.

SATICI

Ticari Unvanı:

Adresi:

ALICI

Adı Soyadı:

Adresi:

TARİH: